Navigácia

Obsah

Kalendár akcií

11.10.2019

Jesenno-branný pretek pre deti 1

Jesenno-branný pretek pre deti

Hasičská súťaž

Detail

31.12.2019

Silvestrovský výstup na Homôlku 1

Silvestrovský výstup na Homôlku

Tradičné regionálne koncoročné stretnutie občanov okolitých obcí spojené s ochutnávkou miestnych špecialít a tradičných jedál

Detail

Aktuality

22.07.2019

27. ročník hasičskej súťaže "ŠARIŠSKÝ POHÁR" 2019

Dňa 17.08.2019 obec Torysa v spolupráci s Dobrovoľnou požiarnou ochranou, PSK Prešov a DHZ Torysa organizujú 27. ročník hasičskej súťaže"ŠARIŠSKÝ POHÁR", ktorý sa uskutoční na futbalovom ihrisku obce Torysa so začiatkom o 10:00 hod. Svoje hasičské zdatnosti pri požiarnom zásahu predvedú mladší aj starší členovia hasičských dobrovoľných zborov z piatich okresov Prešovského regiónu. Tešíme sa na Vašu účasť.

Detail

22.07.2019

Memoriál Antona Tomeka

Dňa 11.8.2019 sa uskutoční hasičská súťaž "Memoriál Antona Tomeka" na ihrisku DHZ. Tešíme sa na Vás.

Detail

19.07.2019

Oznam o výberovom konaní - Mesto Lipany

Výberové konanie na miesto odborného zamestnanca spoločného úradu na úseku stavebného poriadku

Detail

Úradná tabuľa

Fotogaléria

TRAKTORE  2019 - Súťaž po domácky vyrobených traktorov

TRAKTORE 2019 - Súťaž po domácky vyrobených traktorov

Dňa 25.mája 2019 Obec Torysa po prvýkrát usporiadala spoločenskú akciu pre milovníkov traktorov. Súťaž sa konala v časti obce Rumanov - Vyšné kamence, kde traktoristi so svojimi traktormi ukázali svoje sily v jednotlivých disciplínach. Slniečko sa na nás usmialo, kedy po dňoch dažďov nám spríjemnilo tento športový deň. Víťazi sa tešili z krásnych cien. Veríme, že aj na budúci rok sa spolu opäť stretneme.

Toryské fašiangové hody

Toryské fašiangové hody

.

Trojkráľový estrádny večer - 6.1.2019

Trojkráľový estrádny večer - 6.1.2019

Na sviatok troch kráľov, v závere vianočného obdobia a na začiatku Nového roka 2019 sa v sále kultúrneho domu tradične zišli herci aj speváci, aby občanov obce aj hostí pobavili svojim krásnym predstavením a spevom. V úvode nás privítali deti základnej školy Torysa, ktorí svojím hereckým výkonom priniesli úsmev na tvári nie jednému rodičovi, alebo starému rodičovi. Krásny spev starších žiakov sa šíril celou sálou. Hostia z Krivian si zaspomínali na tradície našich predkov. Herci z obce Torysa v dvoch humorných divadelných predstaveniach svojím výkonom vyčarili slzy smiechu a zábavy u malým aj veľkým divákov. Ľudové tóny piesní vyhrávala ľudová skupina pod vedením A. Lazorika ml. Nezabudli sme ani na bravúrny výkon členov Klubu dôchodcov. Už teraz sa môžeme tešiť na ďalšie spoločné posedenie, ktoré si pre nás pripravia v roku 2020.