TORYSKÉ HODY 2018

Typ: ostatné
V sobotu 10.2.2018 sa na Mariánskom námestí konala kultúrno-tradičná akcia Toryské Hody. Nechýbal sprievod muzikantov s ľudovou hudbou na furmanskom voze so záprahom krásnych koní, čert so strigou, mladí chlapci v maskách, ktorí zabávali a pozývali všetkých občanov na oslavy fašiangov.
Kultúrny program spestrila svojím tanečným prevedením ľudová skupina tanečníkov pod vedením pána Hromjaka - Šarišská Lipa. Krásnymi hlasmi a piesňami nás obohatil detský súbor Havrančatá z obce Ľutina pod vedením p. Blaščákovej.
V závere dňa bola vyhodnotená bohatá tombola. Všetci návštevníci, domáci aj hostia si pochutnali na chutných tradičných jedlách - grajcupa, hurky, pečená klobáska, škvarky s kapustou. Až do skorých ranných hodín do tanca hrala ľudová hudba TORESKA.
Veríme, že aj na budúci rok sa opäť spolu stretneme.

Záznam si môžete pozrieť TU: https://www.youtube.com/watch?v=sTaCtHg47uo

Vytvorené: 12. 2. 2018